Çarşamba, Şubat 1

net, apaçık, dalaveresiz, şüphe içermeyen, bu sözcük nesnesini temsil etmiyor gibi  kaygılara kapılmadan karşılaşılmış bir olaydan doğan hakikati sadakatle ilan ediyorsun: soğuk! soğuk ama nasıl? ankara'da olanlardan. yatak ama sıcaktı. üç kedili bir yatak. benimle birlikte uyanıp kalkan en küçüğü oldu: rufus. sokakta bir arabanın çarptığını görünce arçil'in alıp veterinere götürdüğü, tekrar sokağa bırakırsak öleceği kesin rufus sakatlığını bir tay yürüyüşüyle kontrol ediyor, her adımını hesap kitap edip, dizlerini kırarak zıplaya zıplaya yürüyor. hapşırdığında (ki soık sık hapşırıyor) arka patilerinin üstünde kalakalıyor. sanıyor ki normal, bir kedi böyle olur, böyle yapar. çünkü daha küçük. oysa kendisinden büyük aslan'la yoda'yı kovalamaca oynayıp evin içinde fır dönerken dikkatle izlese diyecek ki, bende bir tuhafllık var. demiyor, peşlerinden düşe kalka tay tay tay. kırmızı, zilli tasmasından çıkan ses, çın çın çın. komik.
arçil daha önce uyanmış. kahve makinesini ben uyanmadan 5 dakika önce o çalıştırırdı genelde ya alarmdan önce uyandım bugün. pencereden baktım, çorapsız üşüyen ayağımı hissettim, dedim ki soğuk. esaslı bir soğuk. bu soğuk ilan edilmeye değer. gelip buraya yazdım. bach dinleyelim dedim, bunu da yazdım.başka? son 20 günün okunmuş kitaplarından bahsedebiliriz: jean-luc nancy 'gitmek-yola çıkış', ranciere'ranciere'in 'bela tarr, ertesi zaman'. hüseyin kıran 'dağ yolunda karanlık birikiyor' ve şimdi başladığım michael pastoureau'nün 'siyah' kitaplarından... fakat eskisi gibi değil artık zamanlar, sıkışık. hızla hazırlanıp işe gitmeliyim. sıkı giyinmeliyim. soğuk. ama nasıl bir soğuk? ankara'da olanlardan. güzel.

15 yorum:

mavi dedi ki...

Buralarda soğuk ama sayenizde ısındı..Hoşgeldiniz tekrar.. Bitsin artık özlem.

Adsız dedi ki...

pericim,
sen, bu kediler! arçil!
hepinizi sevgiyle kucaklamak isterim.
ankara'da bes yil yasadim, sogugunu tarif edilmez
bir sekilde özlerim.

ka

Serpil dedi ki...

Ah Peri, nasıl sevindim yazdığını görünce, çok eskilere gittim ..

Aze dedi ki...

Merhaba endişeliperi:) 2 yıldır Ankara'da yaşıyorum. Evet, soğuk:(

Sıcacık hoş geldin:)

ışıl ç. dedi ki...

evet, soğuk(tu geçen hafta). ilk kez bu kış evden hiç çıkmadığım günler oldu. yazdığını görmek güzel!

pelinpembesi dedi ki...

ayyy sevgili peri,
inanmazsın ama geçen gün aklıma geldin. Ne güzel yazıları vardı,
ne tatlı bir insandı, sanalda olsa büyük bir
dostluk bitmiş gibi geldi ve çok üzüldüm. Artık hiç yazmayacak
herhalde diye düşündüm ve canım çok sıkıldı. Sana dair herşeyi
merak ettim. Acaba oğlu nasıl, büyüdü mü, belki de ünvste bile bitmiştir
diye düşündüm. Şimdi de yazını görünce gözlerime inanamadım.
İnşlh şöyle bir görünüp gitmezsin yine aylarca. Sana
ihtiyacımız var..

Adsız dedi ki...

Yuppiii geri dönmüşsünüzzz :)) çook sevindim!

endiseliperi dedi ki...

merhaba:) fakat arkadaşlar ben hiç yorum gelmedi sanıp ilgilenmedim burayla, eh unutulmuşum, doğal bu, kaç zaman geçti demiştim. meğer ben unutmuşum burayı, denetlenmeyi bekleyen yorum bölümünü açınca gördüm selamlarınızı:) çok az vaktim oluyor, yoksa burası hep aklımda. şimdi de evi temizliyorum. tek tatil günüm ve 3 kedi ile arçil bir hafta boyunca evi epey dağıtmış oluyor:) iyiyim ama, keyfim yerinde. hepinizi kucaklıyor, öpüyorum.
Sevgiler.

ulker dedi ki...

Ohhh, çok şükür !!!!

Adsız dedi ki...

dondunuz diye sevinmistim, ama yanlis alarmmis galiba :(

Momentos dedi ki...

Ne güzel.. ne güzel.. eskilerden birini görmek.. karşılıklı çay içip, sohbet eder gibi yazıları okumak. Bu yaz güzel olacak :)

endiseliperi dedi ki...

dönmeyi istiyorum, çok istiyorum ama dönemiyorum. burayı hiç unutmadım. keşke istediğim gibi bir köye taşınsam, bol vaktim olsa... o zaman kesin dönerim. ama şimdi vaktim sürekli kesintiye uğruyor, yapılacak bir iş çıkıyor hep. biraz daha bekleyelim, her şeyi yoluna koyayım, dönerim o zaman kesin. beni unutmadığınız için çok seviniyorum.
herkese kucak dolusu sevgiler.

şadan dedi ki...

seni unutmadık peri:) yazsan yine keşke...

meftun dedi ki...

Sevgili Periciğimiz; yaw sen hiç unutulur musun :) yorumculardan biri seni düşündüğünü vs yazmış. Aynı şekilde başka kimselerce de düşünülüyorsun hatta insta da aslı.ya bakıyorum acaba peri de görünür mü diye :) aşk olsun sana :)) sen istediğin zaman gel, biz zaten ara ara yokluyoruz buraya ;)

endiseliperi dedi ki...

Teşekkür ederim:)